top of page

"N-21" - klubo dalyvių tėveliams

Įstojimas į klubą panašus į trišalės sutarties sudarymą:
dalyvis įsipareigoja skirti laiko ir dėti pastangas, vadovas įsipareigoja skirti dalyviui dėmesio bei vadovauti, o tėvai ...
 
Apie tai, kokie trečiosios - ir anaiptol ne menkiausios - 
sutarties šalies įsipareigojimai ir galima veiklos sritis skaitykite toliau.

Padėkite su(si)skaičiuoti

 

Jūsų vaikas ketina lankyti N.U. klubą? Padėkite jam suskaičiuoti, ar jis turi 100 minučių per savaitę, kurias galėtų skirti sunkesnių uždavinių sprendimui. Kelerių metų patirtis rodo, kad skiriantys mažiau laiko nedaro laukiamos pažangos.

 

Turėkite omenyje, kad namų darbų teks ruošti žymiai daugiau nei pradinėse klasėse, o jei dar lankoma muzikos, dailės ar sporto mokykla, su laisvu laiku tampa visai striuka.

 

Stebėkite pažangą ir lankomumą
 

Kiek pratybų skyrių atsiskaityta per porą pastarųjų savaičių? O per mėnesį, šį trimestrą, nuo mokslo metų pradžios? Kad tai sužinotumėte, pakanka atsiversti Jūsų vaiko pratybas ir patyrinėti datas šalia antspaudo "moki-eik", kuris žymi atsiskaitytus skyrius.

 

Lankomumą matysite el. dienyne, skiltyje "Būreliai".
Būkite atidūs, ar kiekvieną kartą, kai vaikas sakosi einąs į klubą, tai atsispindi ir jo lankomumo duomenyse. Netiesos sakymas paprastai rodo smarkiai kritusią motyvaciją.

 

Domėkitės (TESTAS: į kiek klausimų galėtumėt atsakyti?)
 

- Ar vaikas noriai dalinasi savo patyrimais klube? (Ima pasakoti pats arba, paklaustas kaip sekasi, atsako išsamiai ir su džiaugsmu.)

- Siūlosi sužaisti su Jumis matematinį žaidimą ir triumfuoja laimėjęs?

- Ir namie sprendžia pratybų uždavinius?

- Lanko daugiau nei "minimali norma", jaučiasi šio to išmokęs, susiradęs klube draugų (gal net didžiuojasi lankąs šį klubą)?

 

Palaikykite "ugnelę" ir neleiskite "perdegti"
 

Po atostogų, po ligos ar po ilgų ir nesėkmingų bandymų išspręsti kokį uždavinį nelengva vėl pilna jėga kibti į darbą. Tokiais momentais padrąsinantis Jūsų žodis labai svarbus.

Atskleiskite platesnę perspektyvą, priminkite malonius išgyvenimus bei patirtą džiaugsmą išsprendus.

 

Kartu svarbu leisti pakankamai pailsėti ("rytas už vakarą gudresnis") - ypač prieš varžybas!

 

Beje, materialinę motyvaciją tikslinga sieti su ilgalaikiais tikslais ir pasiekimais (pvz. užbaigta pratybų dalis, pareigingai lankyti visi mokslo metai ar pan.).

 

Paremkite
 

Klubo nariai kiekvieną užsiėmimą gali pasivaišinti 1 (vienu) saldainiu iš "dopingo" fondo, kurį nuolat papildo pačių dalyvių tėveliai. Per savaitę išdalinama apie 70 šokoladinių saldainių.

 

Kartą per pusmetį rengiame loterijas, kurių bilietai - tai Jūsų vaikų atsiskaityti skyriai (kuo daugiau atsiskaityta - tuo daugiau šansų laimėti prizą). Prizus (kuponus į kiną, galvosūkius, saldumynus ar pan.) irgi parūpina tėveliai.

 

Ar palaikysite klubo tradicijas vienu iš šių būdų?

Tėvų atsiliepimai

Ačiū Jums labai už įdomų būrelį, visa mūsų šeima užsikabinusi sprendžia "Neįmanomus" uždavinius, sūnus labai patenkintas:)

(penktoko mama)

 

...vakar atradau, kad mūsų Saulius (vardas pakeistas) turi problemų su matematikos būreliu :) Nors uždaviniai ir vadinasi neįmanomais, bet jis, pasirodo, buvo susigalvojęs, kad skyrių per vieną užsiėmimą turi būtinai išspręsti ir visi uždaviniai jam turėtų būti suprantami. Paklausti nelabai išdrįsta, nes "vieną kartą paklausiau, man mokytojas paaiškino, bet aš vis tiek nesupratau..." Bandė spręsti uždavinius, praleidinėdamas tuos, kurių nesupranta. Bet tada iškilo problema, kad bijo eiti pasitikrinti, ar tie, kuriuos "supranta" yra išspręsti teisingai, nes "tada mokytojas pamatys neišspręstus ir barsis". Kiek peržvelgiau, tai tikrai ne visi "suprantami" yra išspręsti teisingai. Žodžiu, mūsų vaikinas tikrai nesiskundžia vaizduote "kas būtų, jei būtų" ir dar nusprendė, kad jis matematikoje yra "lūzeris".

(penktoko mama)

 

Būrelio uždavinius pačioje pradžioje jai padėdavome spręsti ir mes su vyru, bet vėliau tos pagalbos vis rečiau prireikdavo. Mes pastebime, labai džiaugiamės, jog gerėja dukros matematiniai sugebėjimai, jai įdomu, nes nežiūrint jos visų gabumų, kruopštumo, matematika, matematinis mąstymas būdavo ''silpna" vieta. Žinoma, jei taip galima pasakyti, nes mokykliniai pažymiai visada buvo labai geri. Todel šis būrelis jai tikrai leido sustiprėti, labiau pasitikėti savimi.

(penktokės mama)

 

... pastebėjau nuo Naujų metų, kad Tomas (vardas pakeistas) prarado entuziazmą eiti į klubą. Mes daug kalbėjom, ir aišku neleidau jam tiesiog neiti. Kaip ir susitarėm, kad lankys toliau, bet Jūsų pastabos vistiek verčia sunerimti, kad jis eina tik dėl mano prašymo. Iš tikrųjų nueina, bet nedirba. Vėl kalbėjomės, bet iš tikrųjų suprantu, kad per prievartą jis nesusidomės. Kaip nenorą lankyti jis įvardina tokią priežastį:

jam pabosta per ilgai spręsti uždavinį, t.y. siekti rezultato, jeigu jam neišeina padaryti, jis norėtų kažkaip greitai gauti pagalbą, išsiaiškinti ir eiti toliau.

(penktoko mama)

 

Labai norime Jums padėkoti, kad mūsų dukrai sužadinote meilę matematikai. Dingo baimė spręsti uždavinius, atsirado didelis susidomėjimas (ne tik todėl kad reikia ar tėvai prašo). Įdomu stebėti, kaip kuo daugiau sprendžia, tuo labiau gaunasi. Jei pirmaisiais metais namuose klausdavo mūsų patarimo, tai dabar po olimpiadų mums pati aiškina, kaip kas turėjo būti ir kelia idėjas.

(šeštokės mama)

 

bottom of page